تدارکات سبز چیست؟

امروزه برندهای مختلف صرفا به دنبال ارائه محصولات و خدمات با کیفیت نیستند. آن‌ها به دنبال ایجاد ارزش و الگو برای مشتریان خود میباشند تا بتوانند آن‌ها را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنند و تاثیر بیشتری بر روی مخاطبان فعلی و آینده خود بگذارند.

یکی از این فرآیندها، بخش تدارکات سبز است. شما به وسیله تدارکات سبز میتوانید به بهبود محیط زیست خود کمک بسیار شایانی بکنید و همین دلیل باعث ایجاد یک الگو و ارزش برای مخاطب شما خواهد شد.

امروزه مشتریان نه تنها به کیفیت محصولات و خدمات بلکه به فلسفه و ارزش‌های کاری شما نیز نگاه بسیار ویژه‌ای دارد. حال این شما هستید که باید به نیاز مخاطب خود بهترین پاسخ را بدهید.

تدارکات سبز چیست؟

تدارکات سبز یعنی مجموع فرآیندهایی که باعث کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای، اجرای فرآیندهای عملیاتی پایدارتر و کاهش آلودگی محیط زیست ختم می‌شود می‌گویند.

در حال حاضر اوضاع محیط زیست اصلا خوب نیست و چیزی که شرکت‌ها را از همدیگر متفاوت میکند همین اقدامات مختلف برای بهبود محیط زیست است.

تدارکات سبز چگونه باعث کاهش هزینه‌ها می‌شوند؟

یک استراتژی صحیح و مدون، باعث می‌شود تا علاوه بر سازگاری شرکت با محیط زیست، یک سود بسیار مناسب نیز برای آن برند به ارمغان بیاید.

این استراتژی‌ها باعث بهبود عملکرد و فرآیند‌های شرکت شده و همچنین به دلیل پرداختن به موضوع محیط زیست بدون شک باعث بهبود برندینگ خود خواهند شد.

توزیع اشتراکی

توزیع اشتراکی به این گونه است که به طور مثال با تجمیع بار در یک فضای خاص، تعداد کمتری کامیون مورد استفاده قرار بگیرد و در نتیجه، آلودگی هوا کاهش پیدا میکند.

بهینه سازی مواد ساخت بسته بندی

یکی از بهترین راهکارها برای بهینه سازی سیستم حمل و نقل برای محیط زیست، استفاده از بسته بندی‌های قابل بازیافت است.

البته نکته این جا است که این بخش تنها در خود بسته بندی خلاصه نمی‌شود و نحوه استفاده از آن نیست بسیار مهم است.

بهینه سازی بسته بندی از آن جهت برای برندهای مختلف بسیار مهم است که نه تنها برای محیط زیست مناسب است بلکه در کاهش هزینه‌ها نیز تاثیر چشمگیری دارد.

اجرای سیستم‌های مدیریت انرژی

سیستم مدیریت انرژی، مجموعه‌ای از ابزارهای ردیابی، کنترل و بهینه سازی و کنترل و استفاده از انرژی است.

این راه‌حل‌ها برای مدیریت انبارها و همچنین هزینه‌های عملکرد سیستم‌های انتقال را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

استفاده کارآمد از فضای انبار

طریقه چیدن وسایل در کنار هم واقعا یک هنر است. شما باید بتوانید از فضایی که در اختیار خود دارید بهترین استفاده را بکنید. اگر این هنر را داشته باشید بدون شک از اجاره یا خرید فضاهای دیگر مانند سوله بی نیاز خواهید شد.

علاوه بر این مسئله، بهینه سازی فضای انبار، بدون شک میتواند در مصرف انواع انرژی نیز به صرفه باشد.