چگونه مطمئن شویم محصولات به ادرس درستی منتقل می‌شوند؟

یکی از مشکلات اساسی و همیشگی مشتریان و برندها این است که محصولات سفارش شده خیلی اوقات به ادرس‌های اشتباهی فرستاده می‌شوند.

ترافیک، هزینه سوخت، عوارض، تغییرات آب و هوا و… همگی جزء مشکلات شما هستند نه مشتری . پیش باید این را بدانید که مشتری محصولش را سر تاریخ باید تحویل بگیرد و برایش شرایط پیش آمده هیچ اهمیتی ندارد.

یادتان باشد اگر به هر دلیلی محصول سر موقع تحویل نشود و یا ایرادی برای بخش تحویل کالا بیافتد این برند شما است که ضرر خواهد کرد.

اما چه کار کنیم که این اتفاقات نیفتد یا در حقیقت خیلی کمتر رخ دهد؟

برچسب گذاری درست بسته بندی

حمل و نقل در بخش B2B بسیاری از اوقات دچار مشکل میشود که البته این اتفاق دلایل مختلفی دارد اما یکی از آن دلایل، برچسب گذاری نادرست بسته بندی‌ها است.

حل مشکلات تحویل بسته بندی

اغلب شرکت‌های حمل و نقل و لجستیک میتوانند بخش تحویل خود را به درستی مدیریت کنند اگر اطلاعات درستی صحیحی داشته باشند و همچنین بسته بندی‌ها درست انجام گرفته باشند و برچسب گذاری نیز به خوبی انجام شده باشد.

چالش‌ها عبارتند از:

  1. چگونه اطمینان داشته باشیم که اطلاعات درستی قبل از حمل و نقل در دسترس ما است؟
  2. آیا برچسب گذاری به درستی انجام شده؟
  3. چگونه اطلاعات درست به اپراتور تدارکات انتقال دهیم؟

حال سیستم مدیریت صحیح تحویل، این مشکلات را به راحتی حل میکندو اطمینان میدهد که:

  1. همه محصولات به وسیله یک استاندارد که توسط مشتریان نیز استفاده می‌شود، قابل شناسایی است.
  2. همه محموله‌ها به خوبی آماده شده اند.
  3. همه محصولات بر اساس استاندارد جدید بسته بندی و برچسب گذاری شده‌اند.

مدل تحویل یکپارچه را امتحان کنید

اگر فرد دیگری بخش سیستم تحویل محموله‌های شما را به عهده دارد که باید اطمینان حاصل کنید کار به خوبی انجام می‌شود. اما اگر خودتان این کار را سازماندهی میکنید، سیستم مدیریت شما باید به صورت الکترونیکی بتواند با سیستم مدیریت حمل و نقل ارتبا برقرار کند.

بخش last-mile delivery به عنوان پیچیده‌ترین بخش حمل و نقل شناخته می‌شود. ارائه راه‌حل‌های نوآورانه مدیریت تحویل باعث می‌شود تا بتوانید تجربه تحویل یکپارچه را با مشتری خود داشت باشید.